Certyfikaty językowe

Active 3 Replies 429 Views 2019-06-07 13:04:17 Ciekawostki

Witam,

czy w ciągu roku z poziomu a2/b1 da się przygotować do certyfikatu na poziomie c1? Mam na myśli sytuację standardowej nauki w szkole językowej z dodatkową pracą własną. Słyszałam, że egzaminy prawie się nie różnią-zmienia się tylko słownictwo oraz długość tekstu do napisania w wypowiedziach pisemnych.

Ktoś poradzi?  


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


natkawys12 replied
4 Years
A o jakim języku mówimy? Jeśli to jakiś europejski, to myślę, że tak, ale praca własna jest konieczna. Praca na kursie, praca własna + kontakt z językiem (czytanie, słuchanie, itd.). Myślę, że dla zmotywowanej osoby to będzie ciekawe wyzwanie i duża motywacja do nauki!


sekielska1980 replied
5 Years
Głownie zmienia się słownictwo i zakres tematyki, ale spokojnie będziesz w stanie się tego nauczyć mając już umiejętności na poziome B1 :)
jiacinta88 replied
5 Years
Hej,

myślę, że jeżeli jesteś w chwili obecnej na poziomie B1 to spokojnie jesteś w stanie się przygotować. Z tego co słyszałam te 2 egzaminy praktycznie się niczym nie różnią oprócz większej objętości tekstu do napisania. Mimo wszystko jednak musisz sobie sama posiedzieć nad materiałem w domu aby utrwalić niektóre rzeczy. 

Pozwodzenia

loading...