Co pomaga, a co przeszkadza w pracy tłumacza pisemnego?

Active 2 Replies 378 Views 2019-05-31 11:37:32 Ciekawostki
Witam serdecznie,

zastanawiam się czy kiedykolwiek braliście pod uwagę czynniki wpływające na jakość waszej pracy? Chodzi mi głównie o wasze otoczenie. Ja osobiście nie mogę się skupić na pracy kiedy mam bałagan na biurku :smile: lub gdy z zewnątrz dobiegają jakieś uporczywe dźwięki.

Jak sobie radzicie z tą kwestią? Czy higiena pracy jest dla was ważna?


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


mariarorz80 replied
5 Years
Nie będę oryginalna - mnie rozpraszają najczęściej dźwięki z ulicy. Bałagan mniej, mogę pracować w każdych warunkach (oczywiście staram się pilnować z tym bałaganem :smile:). Szczerze podziwiam kolegów-tłumaczy, którzy wychowują dzieci jednocześnie prowadząc gospodarstwo domowe i urzędując w swoim domowym biurze. Nie potrafiłabym funkcjonować na takim poziomie :wink:
ursubi replied
5 Years
Mnie rozprasza bardzo często, jak rodzina jest w domu. Niby bezpośrednio ode mnie nic nie chcą, ale wystarczy że po prostu krzątają się po domu. Bardzo rozprasza mnie też muzyka, więc jeśli mam coś ważnego do zrobienia to słucham tylko muzyki klasycznej lub filmowej, gdzie nie ma tekstu :wink:
Dla mnie ważna jest higiena pracy, bo nie lubię marnować czasu i robić czegoś dłużej, kiedy wiem że mogę się z tym uwinąć o wiele szybciej i mieć z głowy. 
loading...