Nauka języka obcego z tekstów piosenek

Active 3 Replies 357 Views 2019-06-03 15:04:43 Ciekawostki
Hej,

jakie jest wasze zdanie na przyswajanie sobie tekstu piosenek obcojęzycznych? Chodzi mi o to, że po pierwsze często jest tam używany slang a po drugie czasami wymowa artystów pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko, niektórzy nauczyciele polecają osobom, które uczą się ze słuchu aby dużo słuchały muzyki z piosenkami w języku obcym.

Myślicie, że warto czy raczej podejść do tego tematu z rezerwą?


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


sekielska1980 replied
4 Years
Nie jestem pewna, czy nauka z piosenek jest dobrym pomysłem, zwroty, słówka czasem sa wstawiane tylko aby utrzymać rym, ale czy ma to głębszy sens... Wystarczy posłuchać polskich piosenek :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale słowka jak najbardziej moga się przydać
ursubi replied
4 Years
Ja słucham bardzo dużo muzyki, zawsze mnie interesowały tam tekst, więc nawet nie ze względu na to, że mogę się z tego czegoś nauczyć - sprawdzałam je. Z tekstów piosenek można bardzo dużo ciekawych słówek i zwrotów wyłapać, także takich slangowych, potocznych których w słownikach nie ma. Jest to więc bardzo dobry pomysł na naukę : ) 
wikwol replied
4 Years
Jak najbardziej to wpływa pozytywnie! Tak samo jak oglądanie filmów, czy seriali. Warto jednak oczywiście sobie te teksty też tłumaczyć i wyłapywać to, czego nie znamy :smile: Jak ktoś i tak dużo muzyki słucha, to jest to świetny sposób ;)
loading...