Nauka języka obcego z tekstów piosenek

Aktywny 3 Odpowiedzi 54 Wyświetlenia 2019-06-03 15:04:43 Ciekawostki
Hej,

jakie jest wasze zdanie na przyswajanie sobie tekstu piosenek obcojęzycznych? Chodzi mi o to, że po pierwsze często jest tam używany slang a po drugie czasami wymowa artystów pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko, niektórzy nauczyciele polecają osobom, które uczą się ze słuchu aby dużo słuchały muzyki z piosenkami w języku obcym.

Myślicie, że warto czy raczej podejść do tego tematu z rezerwą?sekielska1980 odpowiedź wysłana
9 Miesiące
Nie jestem pewna, czy nauka z piosenek jest dobrym pomysłem, zwroty, słówka czasem sa wstawiane tylko aby utrzymać rym, ale czy ma to głębszy sens... Wystarczy posłuchać polskich piosenek :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale słowka jak najbardziej moga się przydać
ursubi odpowiedź wysłana
10 Miesiące
Ja słucham bardzo dużo muzyki, zawsze mnie interesowały tam tekst, więc nawet nie ze względu na to, że mogę się z tego czegoś nauczyć - sprawdzałam je. Z tekstów piosenek można bardzo dużo ciekawych słówek i zwrotów wyłapać, także takich slangowych, potocznych których w słownikach nie ma. Jest to więc bardzo dobry pomysł na naukę : ) 
wikwol odpowiedź wysłana
10 Miesiące
Jak najbardziej to wpływa pozytywnie! Tak samo jak oglądanie filmów, czy seriali. Warto jednak oczywiście sobie te teksty też tłumaczyć i wyłapywać to, czego nie znamy :smile: Jak ktoś i tak dużo muzyki słucha, to jest to świetny sposób ;)
loading...