Znajomość języka w podróży.

Aktywny 2 Odpowiedzi 181 Wyświetlenia 2019-06-03 14:58:51 Ciekawostki
Hej ,

zastanawiam się czy pojechaliście kiedyś do kraju, w którym nie mogliście się porozumieć np. w języku angielskim? Niby angielski jest językiem międzynarodowym i raczej zawsze ktoś się z najdzie, kto go zna ale są sytuacje, kiedy nawet znajomość angielskiego na nic się zda. Mi np. znajomość angielskiego nie pomogła w Chinach i w Japonii (!!), kiedy zwiedzałam mniejsze miejscowości. :smile:

Przytrafiło wam się tez coś takiego? elkow91 odpowiedź wysłana
2 Lata
Nie trzeba jechać daleko aby mieć problem z komunikacją w języku angielskim. Zwiedzałam Niemcy, Ukrainę, Słowację, Czechy i nawet w tych krajach większość niż połowa ludzi miała bardzo duże braki w języku angielskim. Co martwi to, że spotkałam na swojej drodze starsze i młode osoby i poziom nie różnił się za bardzo.
ursubi odpowiedź wysłana
2 Lata
No tak, w bardziej egzotycznych krajach, poza Europą baardzo dużo ludzi angielskiego nie zna. Jeśli nie jeździmy w stricte turystyczne miejsca to tym bardziej. Ale jakoś da się to obejść, bardzo przydatne są apki z słownikami gdzie jest też możliwość korzystania z mikrofonu. 

Ja na własnej skórze nie przeżyłam tego, ale raczej nie jest to rzadko spotykana rzecz, że ktoś nie rozumie angielskiego właśnie w Azji. ;)
loading...