Akcent w językach

Active 5 Replies 432 Views 2019-06-07 15:02:30 Język angielski

Witajcie


zauważyłam, że czasami zdarza się osoba, która przyjechała do jakiegoś kraju, po bardzo krótkim czasie zaczyna mówić np. z brytyjskim akcentem. Jest to dla mnie coś niebywałego. Przez kilka lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii i często mówią mi, że słyszą w moim akcencie brytyjskie naleciałości tzn. słyszą, że nie jestem z Anglii, ale, że ewidentnie spędziłam kilka lat w tym kraju.  

Jak to możliwe ?  


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


sekielska1980 replied
4 Years
Osoby, któe długo przebywają za granicą w końcu zaczynają mówić z akcentem i jest to jak najbardziej na plus, ale zdarza się, że mówiąc po polsku także zmieniają akcent i brzmi to już dziwacznie. Nie jest to dziwne, że osoby z Anglii będą umiały rozpoznać inny akcent, polak także rozpoznałby obcokrajowca.
elkow91 replied
4 Years

W jakich zawodach wymagane jest nie posiadanie akcentu? Nie rozumiem dlaczego mówiąc z lepszym akcentem w języku angielskim mielibyśmy się tego wstydzić albo mieć z tego powodu jakieś problemy ze znalezieniem pracy:joy:

jiacinta88 replied
4 Years
A jak uważacie, czy nabycie takiego konkretnego akcentu jest dobre? tzn chodzi mi o sytuację, jak ktoś wyjedzie np. do USA na kilka lat i chcąc nie chcąc "złapie" amerykański akcent a np. w niektórych zawodach wymaga się wręcz nie posiadanie akcentu jeśli osoba mówiąca po angielsku nie jest nativem. Słyszeliście o czymś takim?
elkow91 replied
4 Years
Też zauważyłam taka zależność, moja kuzynka wyjechała w wieku 10 lat do Irlandii, na chwilę obecną, czyli 10 lat później,  jej akcentu nie da się praktycznie odróżnić od akcentu Irlandczyka. Jej irlandzki akcent w polskim języku również słychać. 
ursubi replied
4 Years
Tak, bardzo często się tak dzieje. Dlatego też bardzo często osoby pracujące z językiem, na przykład tłumacze ustni, wyjeżdżają za granicę na przykład na staże, by jeszcze lepiej opanować język także w fonetycznej formie. Oczywiście dzieje się tak tylko jeśli używamy danego języka obcego : ) 
loading...