Jak nauczyć się "myśleć i mówić " po angielsku?

Active 3 Replies 373 Views 2019-06-06 13:34:36 Język angielski

Dzień dobry,

 jak sądzicie czy można zacząć "myśleć" po angielsku nie będąc za granicą? czy próbowaliście kiedyś np. w myślach tworzyć sobie swoje własne wypowiedzi na konkretny temat ale właśnie po angielsku lub robić notatki np. listę zakupów tak aby ciągle "używać" języka?

Podzielcie się waszymi historiami :)Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


mariarorz80 replied
4 Years
Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że ma się stały i intensywny kontakt z językiem. Często łapię się na tym, że mam w myślach odpowiedź w języku obcym, bo np. w ostatnim czasie słyszałam daną kwestię w podobnym kontekście wiele razy (np. w serialu) i "wskakuje" jako pierwsza zamiast polskiego :smile: Myślę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem -  bardzo wielu lingwistów, których znam, ma podobne odczucia.  
jiacinta88 replied
4 Years
Pamiętam jak pierwszy raz wyjechałam do Irlandii i przez chyba 4 miesiące byłam zmuszona porozumiewać się tylko w języku angielskim! To chyba wtedy przeszłam swoiste "pranie mózgu" gdzie nawet miałam sny w języku angielskim. To, że rozmawiałam tylko w języku obcym powodowało, że ciągle bolała mnie głowa oraz szczęka :wink: Od tego czasu łapie się na tym, że myślę w dwóch językach...czasem nawet brakuje mi słowa po polsku a w głowie mam jego angielski odpowiednik. Odpowiadają na twoje pytanie-TAK można zacząć myśleć w dwóch językach. Raczej mi to nie przeszkadza ale zdarzają się sytuacje, gdzie brakuje mi słów... 
wikwol replied
4 Years
Pewnie i można, ale jest to jakieś potrzebne? Moim zdaniem to jest właściwie utrudnienie :stuck_out_tongue_winking_eye: 
loading...