Jak się nie bać i zacząć mówić?

Active 3 Replies 386 Views 2019-06-07 13:13:20 Język angielski

Hej,

mam pewien problem. Od czasu do czasu spotykam się ze znajomym z Kanady. Często trudno jest mi powiedzieć to, co bym chciała, bo zaczynam się zastanawiać jak ułożyć zdanie. Najlepsze jest to że kiedy jestem sama i w myślach 'rozmawiam' sobie po angielsku jest o niebo lepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ze strachu?  Jakieś rady? 


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


sekielska1980 replied
4 Years
Wyluzuj i po prostu mów :wink: Kiedy obcokrajowiec próbuje mówić po polsku to może byc to momentami zabawne, ale kazdy starałby się poprawić ewentualny błąd i wytłumaczyć jak poprawnie coś powiedzieć, nikomu nie przyszłoby do łowy naśmiewać się, więc... Im więcej  i częciej będziesz mówić tym łatwiej będzie to przychodzić
jiacinta88 replied
4 Years
zgadzam się z ursubi:smile: Miałam podobną barierę językową, kiedy wyjechałam do Irlandii. W myślach znałam każdą regułkę zastosowania czasownika itp a jak przyszło do luźnej rozmowy to bałam się, że popełnię jakiś katastrofalny błąd i się ośmieszę. Jakie było moje zdziwienie, gdy już się odważyłam cokolwiek powiedzieć, kiedy większość obcokrajowców pytała skąd tak dobrze znam język? 

Jeśli boisz się wygłaszać monologi na samym początku, zacznij od krótkich zdań albo poproś aby ktoś cię poprawił, gdy popełnisz błąd. 

ursubi replied
4 Years
Tak, to raczej strach przed mówieniem. Moim zdaniem powinnaś po prostu probować mówić i nie zastanawiać się aż tak dużo nad błędami. Nawet z nimi obcokrajowcy bez problemu cię zrozumieją, a na pewno docenią to, że w ogóle próbujesz. Postaw się w ich roli, gdyby do Ciebie ktoś mówił łamanym polskim, miałabyś z tym duży problem? :wink: 
loading...