Serial Friends - jaki jest w nim poziom języka?

Aktywny 2 Odpowiedzi 139 Wyświetlenia 2019-05-24 20:53:42 Język angielski
Przyjaciele to jeden z popularniejszych seriali do nauki, bardzo lubiany przez ludzi. Ja również często oglądam go z angielskimi napisami i większość rozumiem, ale z czystej ciekawości - jak określilibyście poziom jaki tam występuje? Wiadomo że każdy odcinek jest inny i trochę różni się poziomem, ale jak średnio byście to określili? Bo przyznam się że inne seriale są dla mnie trochę bardziej skomplikowane niż ten ;)


jiacinta88 odpowiedź wysłana
1 Rok

Być może poziom językowy jest na B1 ale wydaję mi się że największy problem, to kontekst kulturowy. To tak jakby oglądać Shreka w wersji angielskiej i polskiej

:smile:

"śpiewać każdy może"raczej nie pojawi się w wersji amerykańskiej, bo nikt by tego nie zrozumiał. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ oglądałam "Friendsów" w wersji oryginalnej i właśnie takie rzeczy sprawiały mi najwięcej problemów ze zrozumieniem kontekstu zdania. I tak jak wspomniała mariarorz80 rzeczywiście niektóre wyrażenia już są nie używane. Mimo tego wszystkiego, jak ci się dobrze ogląda to nie przerywaj ze względu na język.

mariarorz80 odpowiedź wysłana
1 Rok
A czy mógłbyś sprecyzować pytanie? Poziom jest bardzo... luźny i codzienny, tak bym to ujęła. A jeśli chodzi o to na jakim trzeba być etapie, żeby zacząć go oglądać - wydaje mi się, że okolice B1. Mam słabość do tego serialu - wychowałam się na nim (oczywiście na wersji z dubbingiem), a języka angielskiego uczyłam się m.in. oglądając oryginalną wersję. Piękne czasy :smile: Chyba zobaczę znowu :smile: Polecam do nauki języka, ale oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że niektóre z potocznych wyrażeń mogły już wyjść z użycia. I nie zrażaj się, jeśli nie rozumiesz wszystkiego! Po prostu oglądaj dalej - przyjdzie samo!
loading...