Piosenki SCOOTER-A

Wracając do czasów młodości poprzez utwór zasłyszany w radiu,  zastanawiam się czy tak właściwie tekst utworu how much is the fish ma jakiś sens?

Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


sekielska1980 replied
5 Years
Nie spodziewałabym się tutaj takiego wątku:grinning: Tekst sensu nie ma wcale, ważne, żeby muzyka była chwytliwa a tekst łątwy do zapamiętania, na tym chyba polega fenomen tego utworu. Ciekawi mnie, czy w Niemczech byłtak samo popularny jak u nas, mam co do tego wątpliwości związane właśnie z tekstem :stuck_out_tongue_winking_eye:
jiacinta88 replied
5 Years
Wydaje mi się, że w tego typu twórczości muzycznej kładzie się właśnie nacisk na brzmienie (łatwe i przyjemne) oraz na tekst, który ma właśnie być chwytliwy-czasem bez sensu ale łatwy do zapamiętania, nie ważne co znaczy. Ważne żeby się dobrze bawić!
ursubi replied
5 Years
Nie zawsze teksty mają jakieś tam znaczenie. Na fali popularnosci każdy znał Scootera, no ale umówmy się, w latach 90 była dobra muzyka (debiuty Coldplay, Oasis), ale też Scooter i cały Eurodance który... no cóż, był melodyjny i tylko melodyjny. Próbowałam nawet kiedyś doszukać się, czy nie jest to jakiś idiom, zwrot slangowy, no ale niestety nie. Cały tekst najwyraźniej nie ma sensu, ale i tak utw jest skuteczny - mi melodia nie może wyjść z głowy :wink:
loading...