Jak szybciej opanować język?

Dzień dobry, 

Próbowaliście kiedyś rozmawiać ciągle w języku, którego się uczycie np. po angielsku, aby nauczyć się mówić i nie stresować? W gronie znajomych lub w domu rozmawiać tylko o obcym języku? Jak to u was zdało egzamin?


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


sekielska1980 replied
4 Years
Na dłuższą metę nie zda to egzaminu, chyba, że każdy domownik mówi po angielsku. Jesli ty natomiast będziesz tylko mówić po angielsku a reszta nie będzie potrafić to lipa ;/


agniezab replied
4 Years
Jeśli nie możesz rozmawiać z rodziną lub znajomymi, to poszukaj lokalnie zorganizowanych grup  dla cudzoziemców, którzy w ramach współpracy kulturowej udzielają się np w domach kultury organizując właśnie takie pogadanki/spotkania, gdzie nieodpłatnie można się spotkać i porozmawiać w danym języku. Nie będą to stricte zajęcia językowe ale sposób na rozmowę z nativem itp. i wypróbowanie swojej znajomości języka.
ewelltysz replied
5 Years
Chciałabym mieć taką możliwość, ale w Polsce nie będzie się dało. Z moja rodziną na pewno nie, bo nie znają języków, których się uczę. Nie wiem czy dużo bym sie nauczyla rozmawiając z osobami, które niekoniecznie dobrze znają dany język. Ale staram się uczyć biernie - oglądam filmy, seriale, a nawet zmieniłam język w telefonie na francuski :)
ursubi replied
5 Years
Na pewno będzie to w jakimś stopniu skuteczne. Możesz też próbować telewizji, filmów i muzyki w danym języku. Immersja językowa jest całkiem dobrym rozwiązaniem ;)
loading...