Stres przez korepetycjami.

Pierwszy raz będę udzielać korepetycji, mam przygotowane materiały, wiem mniej więcej co chce osiągnąć na tych zajęciach, ale nie znam kompletnie ucznia. Jak się dogadać z nastolatkiem, aby sam chciał się uczyć. Na pierwszym spotkaniu chłopak wydawał się być oburzony faktem, że musi odbyć te kilka lekcji.

Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


ursubi replied
5 Years
nie ma co oceniać ucznia po jednym spotkaniu :wink: Spróbuj się z nim dogadać jak z równym sobie - w końcu nie jesteście w szkole. Powinien odczuć, że nie jesteś jak każdy inny nauczyciel. Może macie jakieś wspólne tematy? ;)
wikwol replied
5 Years
Spróbuj się zaprzyjaźnić :wink: Skróć dystans uczeń, nauczyciel. Może chłopak ma po prostu złe doświadczenia z danym przedmiotem, bądź naprawdę kiepską sytuację z tym związaną i dlatego zwyczajnie się boi. Możesz mu pomóc, al emusisz mu to uświadomić 
natmol replied
5 Years
Przede wszystkim nie pokazuj mu, że się stresujesz. Może spróbuj z nim porozmawiać o zainteresowaniach i przygotowuj materiały trochę 'pod niego', z tematyką w jakiej się obraca? Może ma złe doświadczenia z nauczycielem od angielskiego i potrzebuje trochę czasu, żeby określić że Ty nie jesteś wrogiem i chcesz mu pomóc ;)
loading...