Stres przez korepetycjami.

Aktywny 3 Odpowiedzi 158 Wyświetlenia 2019-05-29 16:56:45 Nauka języka obcego
Pierwszy raz będę udzielać korepetycji, mam przygotowane materiały, wiem mniej więcej co chce osiągnąć na tych zajęciach, ale nie znam kompletnie ucznia. Jak się dogadać z nastolatkiem, aby sam chciał się uczyć. Na pierwszym spotkaniu chłopak wydawał się być oburzony faktem, że musi odbyć te kilka lekcji.


ursubi odpowiedź wysłana
2 Lata
nie ma co oceniać ucznia po jednym spotkaniu :wink: Spróbuj się z nim dogadać jak z równym sobie - w końcu nie jesteście w szkole. Powinien odczuć, że nie jesteś jak każdy inny nauczyciel. Może macie jakieś wspólne tematy? ;)
wikwol odpowiedź wysłana
2 Lata
Spróbuj się zaprzyjaźnić :wink: Skróć dystans uczeń, nauczyciel. Może chłopak ma po prostu złe doświadczenia z danym przedmiotem, bądź naprawdę kiepską sytuację z tym związaną i dlatego zwyczajnie się boi. Możesz mu pomóc, al emusisz mu to uświadomić 
natmol odpowiedź wysłana
2 Lata
Przede wszystkim nie pokazuj mu, że się stresujesz. Może spróbuj z nim porozmawiać o zainteresowaniach i przygotowuj materiały trochę 'pod niego', z tematyką w jakiej się obraca? Może ma złe doświadczenia z nauczycielem od angielskiego i potrzebuje trochę czasu, żeby określić że Ty nie jesteś wrogiem i chcesz mu pomóc ;)
loading...