Zmiana języka w telefonie?

Często słyszę, że ludzie ucząc się jakiegoś języka zmieniają też na na ten język, język w telefonie. Czy to naprawdę jest skuteczne? Wiem, że otoczenie się językiem jest dość ważne, ale czy akurat korzystanie z telefonu w takim języku jest istotne? 

Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


ewelltysz replied
5 Years
O! Ja tak zrobiłam. I myślę, że to coś dało. Jak patrze na polski telefon, to nie zwracam uwagi na to co jest napisane, ale na francuskim przejrzałam całą zawartość telefonu :smile: Dzięki temu nauczyłam się co najmniej 10 nowych słów - było warto. 
jiacinta88 replied
5 Years
U mnie wygląda to tak, że i telefon i komputer (windows) mam w wersji angielskiej. Korzystam też z FB po angielsku. Wiele razy dało mi to okazję do poznania nowego słówka, którego wcześniej nie znałam. Telefon to gadżet użytku codziennego, zatem posiada on aktualnie używane zwroty w danym języku, którymi posługuje się anglojęzyczna część użytkowników, więc dlaczego nie....Ja jestem za! ;)
natmol replied
5 Years
W moim przypadku jakoś nie sprawdza się to. W telefonie nie mamy aż tylu słów do opanowania, by można było mówić o otoczeniu się językiem. Tym bardziej, że wiele z nas telefon używa już intuicyjnie, nie patrząc nawet na to, co gdzie jest napisane :wink: 
loading...