Dwujęzyczne dziecko

Słyszałam o przypadkach kiedy dzieci od małego wychowywały się w rodzinach dwujęzycznych, tzn. każdy z rodziców mówił do dziecka w innym (swoim ojczystym) języku. Niby fajnie, chyba każdy lingwista by tak chciał :wink:, ale interesuje mnie czy nie ma to jakiegoś ne:wink:gatywnego wpływu? Uczę się dwóch języków i co chwilę ktoś mnie pyta czy mi się mieszają, a co dopiero takiemu dziecku  Zwykle myślimy, że język ojczysty można mieć jeden, ale przecież są kraje na świecie, gdzie mówi się w różnych językach i takie dzieci od razu spotykają się z różnymi językami. Ile w takim razie można mieć języków ojczystych? 


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


ursubi replied
4 Years
Dzieci łapią języki w dość naturalny sposób. Co prawda nie znam całkowicie dwujęzycznych dzieci, ale dzieci w wieku 4-5 lat, które znają już całkiem sporo wyrażeń w języku angielskim i nie miesza im się to w ogóle. Pewnie zależy to też tak naprawdę od dziecka, ale nie sądzę by miało to jakiś bardzo negatywny skutek w późniejszym rozwoju. 
zofzaj replied
4 Years
Znam takie przypadki i dziecko raczej nie miesza języków. Wiadomo, czasem nie do końca daną rzecz umie wyrazić w używanym właśnie języku, ale wtedy świadomie mówi coś w innym pytając jak to powiedzieć :wink: więc raczej nie ma to negatywnych skutków 
loading...