Jak u polaków ze znajomością języków?

Jak Polacy radzą sobie ze znajomością języka angielskiego na tle innych narodów ? Jak to postrzegacie? Starsi ludzie wiadomo, raczej nie znają angielskiego, ale co myslicie o młodych?


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


natkawys12 replied
4 Years

Chyba zgodzę się z poprzednikami - prawie każda młoda osoba potrafi porozumiewać się dzisiaj w co najmniej jednym języku obcym. Widziałam swego czasu taką statystykę, niestety nie pamiętam już gdzie i Polacy zajmowali całkiem wysokie miejsce...

jiacinta88 replied
4 Years
Na przestrzeni lat zauważyłam, że jest coraz lepiej. Zauważyłam, że Polacy nareszcie przestali się wstydzić mówić, co jest bardzo fajne :smile: Niejednokrotnie zauważyłam, że młodzi właśnie jak mają okazję, to używają języka ile się da.
ursubi replied
4 Years
Nasze narodowe kompleksy zazwyczaj są takie dość... niewytłumaczalne. Naprawdę całkiem dobrze mówimy w językach obcych. Szczególnie, jeśli chodzi o młodsze osoby. Niestety, bardzo często obcokrajowcy zauważają że nieco boimy sie mówić, by nie popełnić jakiś błędów. To bardziej ich denerwuje, niż nasza niewiedza ;)
karnow replied
4 Years
Często mam okazję porozmawiać z różnymi obcokrajowcami i większość z nich zgodnie twierdzi, że wśród Polaków naprawdę nie jest źle z językami obcymi, szczególnie z angielskim. Zawsze jednak mówią, że Polacy chcą być jak najbardziej poprawni przez co czasem boją się mówić, lub przykładają dużą wagę do gramatyki - przez co czasem wszystko brzmi dość nienaturalnie. 
loading...