Praktyki w biurze tłumaczeń

Aktywny 2 Odpowiedzi 146 Wyświetlenia 2019-05-21 14:26:40 Pierwsze kroki tłumacza

Czy praktyki w biurze tłumaczeniowym to dobry pomysł na naukę dla młodego tłumacza? Lepsze są takie praktyki online (gdzie tylko się tłumaczy) czy stacjonarne? No właśnie, co można robić na takich stacjonarnych praktykach? Czy są jakieś rozmowy kwalifikacyjne na takie praktyki? 
mariarorz80 odpowiedź wysłana
1 Rok
Jako młoda studentka odbyłam praktyki stacjonarne wykonując prace biurowe, ofertując, obsługując klientów i oczywiście też tłumacząc. Uważam, że taka forma praktyk była bardziej atrakcyjna niż tylko i wyłącznie tłumaczenie. Siedzenie przed laptopem przez długie godziny i tak mnie w końcu dopadło :smile: Nawet myślałam kiedyś o pracy w biurze w roli koordynatora, ale to jednak nie dla mnie - zbyt dużo rzeczy do przypilnowania jednocześnie. Jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną, taką też wtedy odbyłam - w języku angielskim. 
karolla90 odpowiedź wysłana
1 Rok
Pracowałam kiedyś w biurze tłumaczeń i nie przyjmowano osób na praktyki, ze względu na to, że tłumacze współpracowali z nimi zdalnie. Może jednak znajziesz takie biuro gdzie takie praktyki będziesz w stanie odbyć. Wysyłaj próbki do wydawnictw i może tam się uda :wink:
loading...