Politycy a poprawność językowa

Aktywny 2 Odpowiedzi 91 Wyświetlenia 2019-06-06 15:01:21 Poprawna polszczyzna
Rozmowy o polityce na forum nie zawsze są najlepszym pomysłem, ale chciałabym ten temat potraktować od strony językowej. Które postacie polskiej sceny politycznej mogą waszym zdaniem stanowić przykład dla innych? Niech kryterium oceny będzie: poprawność językowa, kultura debaty i merytoryczność wypowiedzi.


mariarorz80 odpowiedź wysłana
1 Rok

Temat niebezpieczny, ale pozwolę sobie dodać Bartosza Arłukowicza. Bardzo lubię również konkretny sposób wypowiadania się Katarzyny Lubnauer. Wszelkie "yyyy" są szalenie denerwujące - z tym też muszę się zgodzić. Czasami, zamiast słuchać konkretów, skupiam się na wszystkich tego typu wtrąceniach - a szkoda, bo pewnie nieraz można by usłyszeć coś wartościowego...

ursubi odpowiedź wysłana
1 Rok
Niestety, bardzo często w polityce na próżno szukać takiej łatwości w wypowiedzi u polityków bez wszelkich 'yyyy', co często strasznie denerwuje u ludzi takiej rangi. Często też się przekrzykują, mówią dość nieskładnie, a dodatkowo - z błędami. No ale oddzielając ziarno od plew, chociaż w polityce dużo nie siedzę - Robert Biedroń, Leszek Miller, Donald Tusk, Rafał Trzaskowski, Adrian Zandberg - ale tutaj nie chodzi zupełnie o poglądy, ale o sposób wypowiedzi. Da się ich słuchać, a jeśli chodzi o mnie to naprawdę duży atut w polityce ;)
loading...