Studia dzienne czy zaoczne?

W przyszłym roku wybieram się na studia, zastanawiam się nad wyborem toku studiów. Czy według Was lepiej jest studiować zaocznie czy dziennie? Czy da się połączyć studia dziennie z pracą?

Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


izapio replied
3 Years
Wszystko ma swoje wady i zalety... jeśli jeszcze nie wiesz jaką drogę chcesz wybrać, daj sobie czas - idź na studia i zobacz czy to jest to co Cię interesuje. Jeśli masz już konkretny plan na siebie, który możesz rozwijać (przynajmniej przez jakiś czas) bez studiów - wybierz zaoczne. Tylko nie zakładaj, że taka formuła będzie mniej wymagająca :smile:
annamali replied
3 Years
Studiowałąm dziennie i by to wg mnie dobry wybór. Studiując weekendowo dużo mniej wyniesiesz z zajęć ponieważ materiału bedzie za dużo i uwierz, że nie opanujesz wszystkiego i szybko zapomnisz. Na studiach dziennych jednak trzeba się troszę postarać... ;)
jiacinta88 replied
3 Years
Ja akurat kończyła studia zaoczne i uwierz mi, że materiał do przerobienia jest taki sam-jedyna różnica, to taka że więcej uczysz się sama. ogólnie jest ciężko jeśli pracujesz na pełny etat a w weekendy studiujesz b to oznacza rezygnację z wielu dziedzin życia...no chyba, że idziesz na studia po papierek i ni zależy ci na wiedzy:smile: kwestia warta przemyślenia.
ursubi replied
3 Years
Zaoczne studia o wiele mniej Cię nauczą :wink: Dzienne studia jakoś połaczysz z pracą, uwierz ze jakoś Ci się uda : ) 
natmol replied
3 Years
Dużo zależy od wybieranego kierunku, ale ogólnie fakt jest taki że na studiach dziennych jest więcej zajęć i więcej można się nauczyć. Połączyć studia dzienne z pracą również się da, jednak wiadomo - zależne jest to od tego, jak bardzo angażujące studia wybierasz. Studiując medycynę jest to bardzo trudne, ale już przy filologiach myślę, że jest to do zrobienia. Może podasz jakieś konkrety?
loading...