Zmiana kierunku studiów

Jestem na pierwszym roku filologi germańskiej, chciałabym jednak zmienić kierunek nie tracąc tego roku. Czy coś takiego jest możliwe? Czy mogę w jakiś sposób nadrobić stracone pól roku na innym kierunku już w drugim semestrze?

Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


izapio replied
4 Years
Jest to możliwe, ale pod warunkiem nadrobienia różnic programowych. Jeśli np. przenosisz się z jednej filologii na drugą masz pewien zakres przedmiotów, które się powtarzają - te pewnie uda się przepisać do nowego indeksu, ale część prawdopodobnie będziesz musiał zaliczyć w określonym czasie. 
sekielska1980 replied
4 Years
Prawdopodobnie stracisz semestr lub rok, ale może w dziekanacie coś poradzą i nie bdzie az tak źle ;)
maniekpiotr92 replied
4 Years
Dokładnie tak jak napisali inni: Jeśli przedmioty będą się powtarzać i pokryją się z tym co masz teraz to jest szansa na to, że będzie możliwa zmiana kierunku bez zbyt dużego uszczerbku i straty całego roku. Jeśli jednak zmeniasz całkowicie uczelnię to nie jestem pewien, dziekanat powinien rozwiać wątpliwości :wink:
ursubi replied
4 Years
A na co chcesz zmienić kierunek? Może pokrywają ci się tam przedmioty? Może być trudno przejść z jednego kierunku od razu na drugi z kontynuacją, ale może uda ci się stracić na przykład tylko jeden semestr, lub dwa ale przepiszą ci wtedy oceny i nie będziesz musiała podchodzić do sesji? Popytaj w dziekanacie : ) 
natmol replied
4 Years
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na jaki kierunek zmienisz studia :wink: Jeśli przedmioty będą Ci się pokrywać, to wykładowcy mogą zgodzić się na przepisanie ocen, lub nawet zaliczenie semestru, ale to wszystko zależy tak naprawdę na uczelni. Z pewnością taka możliwość jest, jeśli przenosisz się w odrębie wydziału, gorzej jeśli zmieniasz całkowicie uczelnie. 
loading...