Tłumaczenia zagranicznych utworów

Powiedzcie mi co sądzicie o tłumaczeniach tekstów piosenek, które można znaleźć w sieci? Myślę tu przede wszystkim o tłumaczeniach zagranicznych utworów, których teksty dostępne są na różnych portalach w stylu tekstowo.pl i innych tego typu. Ja mam wrażenie, że to jakaś pomyłka. Gro z nich kompletnie nie oddaje sensu utworu lub też jest tłumaczeniem tzw. „słowo w słowo”.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


jiacinta88 replied
4 Years
Jeśli masz na myśli konkretną stronę www, gdzie znajdziesz większość znanych tekstów piosenek, to zgadzam się z Tobą, żeby w ogóle nie zawracać sobie tymi tekstami głowy. Przecież artysta pisząc taki tekst często używa metafor i teksty te są naładowane emocjami a takie przetłumaczenie dosłowne tekstu czasem zabija jego sens...no chyba, że to jest tekst o laleczce Barbie :wink:  
karnow replied
4 Years
Wszystko zależy od konkretnego tłumaczenia.  Niektórzy użytkownicy naprawdę chyba nie powinni się tym zajmować :stuck_out_tongue_winking_eye: ale idzie trafić na naprawdę dobre tłumaczenia, jednak zazwyczaj są to tłumaczenia po kilku poprawkach. Jeszcze nigdy nie trafiłam na dobrze zrobione tłumaczenie jakiejś świeżej piosenki. :wink: 
loading...