Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze

Active 5 Replies 442 Views 2019-06-05 12:31:35 Życie tłumacza

Czy znacie metody szybkiego pisania na klawiaturze?  

Z tego co wyczytałam, wymaga to wielotygodniowych ćwiczeń i w tym czasie nie należy pisać dłuższych tekstów, żeby nie odnowić złych nawyków.

W takim razie jak nauczyć się szybkiego pisania stale stukając w klawiaturę pracując jako tłumacz :wink:? Czy jest to umiejętność typu must-have czy dajecie sobie radę bez tego? 


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


natkawys12 replied
4 Years
A ja nie umiem i chyba się już nigdy nie nauczę :frowning: Próbowałam kiedyś się tego nauczyć, ale mam chyba za bardzo wpojone złe nawyki. Czasami mam wrażenie, że faktycznie może to działać na moją niekorzyść w pracy tłumacza. Głupio, że coś tak podstawowego jak pisanie spowalnia pracę...
jiacinta88 replied
4 Years

Podobno jest taka metoda podzielenia klawiatury na pół i ułożenie względem tego dłoni i konkretnych palców do liter na klawiaturze. Na you tube znajdziesz kilka darmowych tutoriali.

Czy to jest must have?nie wydaje mi się ale może ci się spodoba i zdobędziesz kolejną umiejętność. 

:smile:

https://www.youtube.com/watch?v=AWYmqtKCDtM

mariarorz80 replied
4 Years
A ja piszę dużo i często i bezwzrokowo nie umiem :wink: Ciekawe, że wszyscy twierdzą, że to takie potrzebne w życiu tłumacza... Jakoś paręnaście lat sobie radzę. Ale muszę powiedzieć, że podziwiam ludzi, którzy tak potrafią - dla mnie to jakaś supermoc ;)
maniekpiotr92 replied
4 Years
Korzystałem kiedyś z jednego programu komputerowego dostępnego w Internecie i był bardzo pomocny, były zaznaczone kolory dla prawej i lewej ręki, jak prawidłowo ułożyć palce na klawiaturze i ktory palec naciska na jakie klawisze. :D
wikwol replied
4 Years
oczywiście że jest to must have, ale wydaje mi się że po prostu można się tego nauczyć pisząc dużo i często :smile: Teraz właściwie większość nastolatków pisze bezwzrokowo, a nikt na żaden kurs nie chodził :wink: ćwicz a samo wejdzie :wink: 
loading...