"Godziny urzędowania"

Active 3 Replies 381 Views 2019-05-29 12:36:43 Życie tłumacza
Czy macie jakieś własne lub oficjalne godziny pracy? Np. informujecie klientów, że jesteście dostępni od-do i po tym czasie się odłączacie? Niektórzy potrafią dzwonić nawet po 21:00, bo tłumaczenie na wczoraj... 

W jakich godzinach pozwalacie sobie na odbieranie telefonów i odpisywanie na maile? Ulegacie klientom "na już" czy trzymacie się swojego własnego grafiku? 


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


mariarorz80 replied
5 Years
Oczywiście - mam taką informację w stopce mailowej, a dodatkowo informuję o tym klientów w rozmowach telefonicznych. To jest dla mnie absolutna podstawa higieny pracy. Nie pracuję 24/7 - gdybym tak robiła, już dawno musiałabym rzucić tę pracę z powodu zszarganych nerwów. 
zofzaj replied
5 Years
Zdrowy rozsądek jest tutaj rozwiązaniem - nie ma co jakoś pracować na siłę więcej niż 8-9 godzin. Warto też mieć takie zasady zawsze bo odpisując czasem na maile późno, przyzwyczaimy do tego swoich klientów. 
natmol replied
5 Years
Staram się pracować do 18 - czasem odpiszę na jakiegoś maila później, ale zdarza się to sporadycznie. Telefonów również nie odbieram po tej godzinie, a już na pewno nie po 21. Osoby które dzwonią o takiej porze są dla mnie przynajmniej niepoważni 
loading...