Tłumaczenia modlitw

Aktywny 3 Odpowiedzi 107 Wyświetlenia 2019-06-05 16:38:16 Życie tłumacza

Tłumaczenia modlitw... Znacie kogoś, kto tłumaczy modlitwy. Czy znacie może jakieś źródła, z których mogłabym zaczerpnąć słownictwo używane w pieśniach religijnych, modlitwach? ;)sekielska1980 odpowiedź wysłana
1 Rok
Jeśli masz stworzone przez ciebie pieśni to pewnie do jakiegoś stowarzyszenia w kościele,. Na pewno ktoś w twoim otoczeniu pomógłby ci przetłumaczyć jakąś pieśń. Ewentualnie daj tłumaczowi, któy taki przeklad wykona.
maniekpiotr92 odpowiedź wysłana
1 Rok
Nie znam nikogo takiego, ale jest to ciekawe zagadnienie i też z chęcią dowiedziałbym się gdzie szukać takich ludzi, choć istnieją już przekłady modlitw i łatwo można je znaleść w internecie, ale pewnie chodzi o pieśni nie ogólnie znane, ale napisane osobiście ;)
wikwol odpowiedź wysłana
1 Rok
Modlitwy z dużych religii mają to do siebie, że występują w różnych językach i nie trzeba ich tłumaczyć, wystarczy poszukać na obcojęzycznych stronach. Stamtąd też możesz sobie wyciągnąć słownictwo tematyczne. Moim zdaniem, to najlepsze rozwiązanie, najwięcej się przy tym nauczysz i nie masz przynajmniej możliwości zbyt dużych pomyłek w, jak mniemam, ważnej dla Ciebie kwestii : ) 
loading...