lot samolotem ze zwierzęciem

Active 1 Reply 407 Views 2019-06-06 15:50:04 Ciekawostki
Witam.

Pierwszy raz będę lecieć z psem samolotem. Może mi ktoś powiedzieć, jak to dokładnie wygląda? Czy jest możliwość, abym go miała przy sobie? Jakie linie polecacie?

:)


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


elkow91 replied
5 Years

Tylko niektóre linie lotnicze zezwalają na przewóz zwierząt w samolocie, znalazłam tabelę na stronie e-sky.pl


"Ryanair, przewoźnik nie zezwala na przewóz zwierząt za wyjątkiem psów przewodników, podróżujących z osobami niewidomymi.

WizzAir Linie lotnicze nie umożliwiają przewozu zwierząt za wyjątkiem psów przewodników, które podróżują z osobami niewidomymi.

LOT Istnieje możliwość przewozu psa, kota lub tchórzofretki. W zależności od wagi i wielkości zwierzęcia – będzie ono umieszczone razem z pasażerem na pokładzie lub w luku bagażowym. W przypadku lotów do Wielkiej Brytanii, przewóz zwierząt odbywa się wyłącznie drogą cargo.

Lufthansa W zależności od wielkości psa lub kota może on zostać przewieziony na pokładzie lub w luku bagażowym. Przewoźnik stosuje specjalne wymagania w przypadku przewozu psów zaliczanych do ras niebezpiecznych.

easyJet Przewoźnik nie zezwala na przewóz zwierząt za wyjątkiem psów przewodników oraz psów towarzyszących.

SAS Przewóz zwierząt takich jak psy, koty, ptaki domowe i inne zwierzęta domowe jest możliwy, ale wymaga indywidualnej zgody przewoźnika.

Norwegian Jedynie psy lub koty mogą być przewożone przez linię Norwegian. Na lotach krajowych zwierzęta mogą podróżować na pokładzie samolotu, a w przypadku połączeń międzynarodowych – wyłącznie w luku bagażowym.

Air France Mniejsze zwierzęta mogą podróżować na pokładzie, większe – w luku bagażowym samolotu"

:relieved:

loading...