Doświadczenia językowe z francuzami

Active 2 Replies 273 Views 2019-05-23 14:38:41 Ciekawostki
Jakie macie doświadczenia z pobytów we Francji? Wiele mówi się o tym, że Francuzi są snobistyczni, także jeśli chodzi o język. Uważają że francuski jest najpiękniejszym językiem na świecie i niechętnie uczą się języków obcych. Mieliście przez to problem, żeby dogadać się we Francji? Bardzo mnie to interesuje, ponieważ lubię kulturę francuską i planuje niebawem kolejną wycieczkę, tym razem na własną rękę. 

Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


jiacinta88 replied
4 Years

Ja mam własnie takie doświadczenie z Francuzami, że gdy będąc w Paryżu na własną rękę próbowałam się czegokolwiek dowiedzieć od przypadkowych osób i zaczynałam pytać w języku angielskim, to nie wiem dlaczego większość odpowiadała po francusku

:smile:

 Irytowało mnie to bardzo, ponieważ skoro zadaje pytanie po angielsku tzn, że po francusku nie potrafię. Ale wzięłam się na sposób i zaczęłam powtarzać to co oni mówią i tłumaczyć sobie na angielski na głos z takim zapytaniem w głosie czy aby dobrze zrozumiałam

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Było to wtedy bardzo irytujące dla nich i w sekundzie nagle zaczynali mówić do mnie po angielsku, bo zauważali, że raczej nic nie rozumiem.
natmol replied
4 Years
Problem z dogadaniem się po angielsku z Francuzami owszem jest, ale raczej z tymi starszymi. Młodzi Francuzi raczej dobrze znają angielski, chociaż często mówią z dość specyficznym akcentem. W miejscach turystycznych natomiast oczywiście nie ma najmniejszego problemu z dogadaniem się po angielsku, tutaj nie ma się o co martwić. 
loading...