Jak poprawić rozumienie ze słuchu?

 Dzień dobry.

 angielski znam na poziomie A1, słowka umiem i pisownie tez potrafię, casem się mylę ale powtarzam je na bieżąco i myslę, że umiem całkiem sporo, jednak słuchając native speakera nie rozumiem prawie nic. Sprawia mi to dużą trudność... Czy powinnam dalej uczyć sę słowek i słuchać czy raczej na razie skupić się tylko na słuchaniu aby zrozumieć o czym mówi native? ;]


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


maniekpiotr92 replied
5 Years
Słuchanie telewizji, pomaga to oswoić się z językiem i jest lepsze np od płyt CD z książek w języku obcym gdzie mói się wyraźnie. W telewizji, filmach ludzie mówią szybciej co trudniej zrozumieć i jest to wbrew pozorom lepsze. z czasem zaczniesz rozumieć coraz to więcej ;)
wikwol replied
5 Years
Na samym początku zawsze jest tak, że nie wszystko będziesz rozumieć :wink: Taki poziom, to początki więc nie wymagaj od siebie zbyt dużo. Przerabiaj dalej materiały dokładnie tak, jak są ułożone. Jeśli chcesz, możesz też np. słuchać muzyki z tekstem w ręce - skupiając się na słowach, wtedy na pewno będziesz lepiej wszystko rozumieć - ale też nie oczekuj od razu świetnych efektów :smile: 
natmol replied
5 Years
W nauce języka najlepiej robić wszystko po trochu - czyli po równo uczyć się słówek, ćwiczyć słuchanie i czytanie ze zrozumieniem. A1 to poziom początkujący, więc nie wymagaj, że będziesz rozumieć wszystko, z czasem i przyjdzie na to czas :wink: 
loading...