Na bieżąco z językiem

Jak wiadomo, żeby nie zapomnieć języka trzeba go cały czas praktykować. Bo p[osiadanie certyfikatu nie jest wymiernikiem naszej znajomości języka, jeżeli go nie używamy. Tak samo jest z tłumaczeniami, trzeba się cały czas doskonalić i doszkalać. Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać możliwości rozwoju. Jestem ciekawa jakie czasopisma/programy/strony internetowe/seriale lub inne źródła uważacie za pomocne w osłuchiwaniu się z językiem i byciem z nim na bieżąco


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


jiacinta88 replied
3 Years
A ja kupuję sobie książki w języku źródłowym. Zauważyłam, że czytając książki w oryginale zupełnie inaczej je odbieram. Dodatkowo jestem wzrokowcem więc takie czytanie utrwala moją gramatykę i pisownię wyrazów po angielsku. 

Polecam

wikwol replied
3 Years
Telewizja, strony internetowe w obcym języku :wink: Ja przeglądam to, co zgodne z moimi zainteresowaniami, po prostu nie ograniczam się do polskich źródeł. Myślę że to dobre rozwiązanie. 
zofzaj replied
3 Years
Ja przeglądam serwisy informacyjne w obcym języku - jestem wtedy na bieżąco i z informacjami ze świata i z językiem :wink: 
O filmach i serialach chyba nie muszę wspominać ;)
natmol replied
3 Years
Moim zdaniem każdy film czy serial pozwala na nie utracenie kontaktu z językiem :wink: Z przyzwyczajenia już oglądam filmy i seriale po angielsku - nie dość ze tak wolę, to też osłuchuje się z językiem i jestem dość na bieżąco. Z pewnością dobrze działa też przeglądanie aktualnych wiadomości w obcym języku. 
loading...