Język a kultura i mentalność

Jak wam się wydaje czy jak spotykacie obcokrajowca, z którym możecie się dogadać w danym języku czy nie zauważacie że on jest inny od nas samych. Ja nieraz jak rozmawiałam z osobami z rożnych krajów zawsze odnosiłam wrażenie że różnią się oni może nie tyle co kulturą, a mentalnością. Tak zawsze wypadało że nie wiadomo było po jakimś czasie o czym z nimi rozmawiać i właściwie temat się urywał. Nie wiem czy to dlatego ze to dla mnie obce osoby, a być może nie miałam aż tak dużego doświadczenia w kontaktach w obcokrajowcami? Czy wam tez się to przytrafia ?


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


jiacinta88 replied
4 Years
Ja jednak osobiście myślę, że to jednak różnice kulturowe:wink:Inaczej przecież będzie się rozmawiało z Niemcem a inaczej z Amerykaninem-tak wnioskuję z doświadczeń własnych. Rozmowa z Amerykaninem będzie bardziej "radosna", głośniejsza a odwrotnie z obywatelem Niemiec, gdzie rozmowa jest bardziej stonowana.....takie moje przemyślenia :)
natmol replied
4 Years
No tak, obcokrajowcy bardzo często mają nieco inną mentalność i żeby się z nimi dogadać, trzeba być po prostu otwartym. Wszystko też zależy po prostu od człowieka, z niektórymi Polakami też ciężko sie dogadać :wink: Ja takich problemów nigdy nie miałam, ale nie jest niczym dziwnym to, że się przytrafiają. 
loading...