Dlaczego nie powinienem iść na studia filologiczne?

Aktywny 4 Odpowiedzi 145 Wyświetlenia 2019-05-24 15:04:05 Studia lingwistyczne

Chciałbym was tak przekornie zapytać dlaczego lepiej nie wybierać filologii jako kierunku studiów?

Do czego ten kierunek studiów w ogóle mi się nie przyda? Jakie macie zdanie na ten temat?natkawys12 odpowiedź wysłana
1 Rok
Bo będziesz kolejnym humanistą od wszystkiego i od niczego (ile razy to słyszałam)! Lepiej zdobyć jakiś konkretny stopień, np. inżyniera. Jeśli chcesz mówić o wszystkim w wybranym języku nie wiedząc nic - wybierz filologię :smile:
maniekpiotr92 odpowiedź wysłana
1 Rok
Jeśli wiążesz przyszłość z językiem to jak najbardziej jest to dobry wybór, jednak jeśli nie interesujesz się kulturą, historią regionu, jeśli nie chcesz pracować na codzień z danym językiem to osobicie nie widzę sensu na rozpoczynanie studiów filologicznych. 
ursubi odpowiedź wysłana
1 Rok
Jeżeli chcesz się nauczyć języka, ale nie interesujesz się kulturą, literaturą czy sztuką danego kraju/regionu - lepiej nie idź na filologię, tylko na kurs językowy 
natmol odpowiedź wysłana
1 Rok
Ja uważam że filologia jest generalnie bardzo przydatnym kierunkiem jeśli wiążę się przyszłość z pracą z językiem. Jest jednak jeden przypadek, gdzie pójście na filologie jest trochę bez sensu - mam na myśli tutaj osoby dwujęzyczne, które doskonale znają już język i czasem również kulturę danego kraju. Wtedy lepiej udać się na inny kierunek, który bardziej rozwinie horyzonty :wink: 
loading...