talent do języków?

Aktywny 3 Odpowiedzi 144 Wyświetlenia 2019-05-28 12:45:29 Studia lingwistyczne
Czy istnieje coś takiego jak talent do języków? Na studiach filologicznych z języka czeskiego miałam znajomą, której wymowa wg mnie była nieprawidłowa, za twarda. Słuchając mowy Czechów słyszy się pewną śpiewność i melodyjność i nie jest prawdą, że każdy Polak będzie umiał się tego nauczyć i powtórzyć. 

Co o tym myslicie? :smirk:izapio odpowiedź wysłana
1 Rok
Chyba jest coś takiego... Jeśli chodzi o wymowę, to faktycznie są osoby, które od razu łapią o co chodzi i są w stanie bardzo dobrze wczuć się w nowy akcent, bez wielogodzinnych ćwiczeń. Ale znam też wielu świetnych filologów, nawet wykładowców akademickich, którzy może nie mówią bardzo pięknie, ale za to znają dany język jak mało kto :) 
natkawys12 odpowiedź wysłana
1 Rok
Myślę, że istnieje taka "żyłka" do nauki języków, która pomaga w uczeniu się gramatyki, wymowie itp. Dużo można dopracować nauką, ale widać wyraźnie, że jednym przychodzi to po prostu łatwiej. 
natmol odpowiedź wysłana
1 Rok
Niektórzy po prostu mają większe predyspozycje do nauki języków. Tobie chodzi tutaj głównie o umiejętność dobrego akcentu, jak mniemam? Tutaj to nie tylko predyspozycje, ale też praktyka. Czasem jest tak, że posiadamy lekką wadę wymowy, nawet o niej nie wiedząc. Jeśli więc mamy naprawdę spory problem z akcentem to można spróbować z logopedą. A czy talent ma tutaj znaczenie? W niektórych przypadkach na pewno, ale nie zwalałabym całego niepowodzenia na brak talentu :wink: 
loading...