Czy umiecie pisać?

Active 3 Replies 381 Views 2019-05-28 13:11:17 Życie tłumacza

Być może sprawa wyda się głupia, ale w dobie wordów i innych programów automatycznie podpowiadających prawidłową pisownię łapię się na tym, że pisząc bez "podpowiadacza" (np. ręcznie) nie pamiętam dokładnej pisowni. Oczywiście problem wynika głównie przy rzadszych słowach i wyrażeniach, nie przeszkadza mi w regularnej pracy (bo tutaj zawsze coś mi pisownię przypomni), ale zaczynam się o siebie martwić :wink: Czytam dużo, ale wzrokowiec najwyraźniej mnie kiepski, bo i tak dalej nie pamiętam, czy w danym wyrazie jest ten akcent czy "e" w środku... Czy ktoś też tak ma? Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


mariarorz80 replied
4 Years
Nie wydaje mi się, żebym miała taki problem. Co prawda odręcznie piszę bardzo rzadko, ale refleks pozostał. Jestem wzrokowcem - bardzo szybko jestem w stanie ocenić czy dane słowo wygląda tak jak powinno czy może brakuje tam jakiejś kropki. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, że można "czuć" język inaczej :wink:.
zofzaj replied
4 Years
Ja byłam uczona jeszcze wtedy, kiedy uczono pisania odręcznego, prace musialy być tak pisane itd. więc pisać jak najbardziej umiem. Oczywiście zdarzają się literówki, ale myślę że mniej niż osobom które aktualnie się uczą i są właściwie przyzwyczajone do pisania na komputerze także na zajęcia. 
natmol replied
4 Years
Tak, czasem mi się to zdarza, ale tylko w przypadku słów, które są mniej używane. Wtedy po prostu to sprawdzam i tyle, nie robię z tego jakiegoś wielkiego problemu :wink: nie mniej programy do edycji tekstu bardzo ułatwiają prac
loading...