Jak po pracy nie myśleć o pracy?

Aktywny 3 Odpowiedzi 53 Wyświetlenia 2019-05-29 14:44:45 Życie tłumacza

Odkąd jestem wyłącznie tłumaczem, często łapię się na tym, że w czasie wolnym myślę o czekającej mnie dnia następnego robocie. Czy miewacie podobnie? Jak radzicie sobie z tym problemem? Dodam, że pracuję w domu i po 17:00 wyłączam pocztę i telefon, ponieważ klienci potrafili dzwonić na okrągło, nawet po 20:00.

Czy ktoś z Was zmaga się z podobnym problemem? Może nieprzewidywalność zleceń i nieregularność ich otrzymywania wpływa na ten stan? Jak odzyskać poprawny 'work-life balance'?mariarorz80 odpowiedź wysłana
9 Miesiące
A ja się oszukuję :wink: Robię to, co lubię, ale w językach, z którymi pracuję. 


Jeśli chodzi o kontakt z Klientami - w stopce mailowej mam dokładnie podane godziny, w których można się ze mną skontaktować - potem wyłączam telefon (i mojego czasu wolnego bronię jak niepodległości). Początkowo było to trudne (i często jest nadal!), ale opłaca się. 

zofzaj odpowiedź wysłana
10 Miesiące
Dobrym rozwiązaniem jest po prostu posiadanie innego hobby, zajęcia, które odciągają od pracy. Myślę że to najzdrowsze rozwiązanie i jeśli w takim przypadku nadal ktoś ma problem, to jest to już bardziej złożone i wtedy raczej potrzeba specjalisty. 
natmol odpowiedź wysłana
10 Miesiące
Może korzystaj z kalendarza i listy rzeczy do zrobienia na dany dzień? Takie skreślanie wykonanych zadań dobrze działa na mózg i daje poczucie zrobienia wszystkiego w danym dniu. Masz jakieś hobby? Jeśli czymś konkretnym zajmiesz się po pracy to też może nie będziesz aż tyle o niej myśleć :wink: 
loading...