Jak po pracy nie myśleć o pracy?

Active 3 Replies 334 Views 2019-05-29 14:44:45 Życie tłumacza

Odkąd jestem wyłącznie tłumaczem, często łapię się na tym, że w czasie wolnym myślę o czekającej mnie dnia następnego robocie. Czy miewacie podobnie? Jak radzicie sobie z tym problemem? Dodam, że pracuję w domu i po 17:00 wyłączam pocztę i telefon, ponieważ klienci potrafili dzwonić na okrągło, nawet po 20:00.

Czy ktoś z Was zmaga się z podobnym problemem? Może nieprzewidywalność zleceń i nieregularność ich otrzymywania wpływa na ten stan? Jak odzyskać poprawny 'work-life balance'?


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


mariarorz80 replied
4 Years
A ja się oszukuję :wink: Robię to, co lubię, ale w językach, z którymi pracuję. 


Jeśli chodzi o kontakt z Klientami - w stopce mailowej mam dokładnie podane godziny, w których można się ze mną skontaktować - potem wyłączam telefon (i mojego czasu wolnego bronię jak niepodległości). Początkowo było to trudne (i często jest nadal!), ale opłaca się. 

zofzaj replied
4 Years
Dobrym rozwiązaniem jest po prostu posiadanie innego hobby, zajęcia, które odciągają od pracy. Myślę że to najzdrowsze rozwiązanie i jeśli w takim przypadku nadal ktoś ma problem, to jest to już bardziej złożone i wtedy raczej potrzeba specjalisty. 
natmol replied
4 Years
Może korzystaj z kalendarza i listy rzeczy do zrobienia na dany dzień? Takie skreślanie wykonanych zadań dobrze działa na mózg i daje poczucie zrobienia wszystkiego w danym dniu. Masz jakieś hobby? Jeśli czymś konkretnym zajmiesz się po pracy to też może nie będziesz aż tyle o niej myśleć :wink: 
loading...